Завантажити ще

Росія зірвала засідання ТКГ на тлі загострення на Донбасі

Росія зірвала засідання ТКГ на тлі загострення на Донбасі
Фото: lg.npu.gov.ua

Представники Росії у Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу відмовилися від участі в ініційованому Україною позачерговому засіданні ТКГ у зв'язку з обстрілами на Донбасі. Про це повідомляється у телеграм-каналі Української делегації у ТКГ

- Українська делегація у Тристоронній контактній групі повідомляє, що, на жаль, позачергове засідання ТКГ, скликане на 18.00 18 лютого 2022 року з ініціативи координатора ОБСЄ у ТКГ, не відбулося через відмову російської сторони, - заявили в українській делегації.

Як повідомляється, Україна підтверджує свою готовність до негайного обговорення в рамках Тристоронньої контактної групи питань деескалації щодо ситуації з безпекою на лінії розмежування для запобігання будь-яким провокаціям та припинення поширення в інформаційному просторі панічних настроїв.

Позачергове засідання ТКГ було ініційоване Україною ще 17 лютого у зв’язку з обстрілами в районі Станиці Луганської та селища Врубівка (Луганська область). З того часу ситуація на лінії розмежування значно загострилася. Незаконні збройні формування ОРДЛО за ці два дні більше ніж 115 разів порушили режим припинення вогню, ведучи обстріли позицій ЗСУ та об'єктів цивільної інфраструктури. Є постраждалі як серед військових, так і серед цивільних.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. Також 18 лютого окупанти поширили фейкову інформацію про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці. Україна спростовує ці фейки на рівні керівництва ЗСУ, Міноборони та МЗС.