Завантажити ще

У САП підтвердили, що обвинувачений нардеп Юрченко літав до Домінікану законно

У САП підтвердили, що обвинувачений нардеп Юрченко літав до Домінікану законно
Фото: facebook.com/yurchenko211

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розповіли, які зобов'язання залишаються у нардепа Олександра Юрченка, якому повідомили про підозру восени 2020 року. Це обов'язок обмежити спілкування зі свідками кримінального провадження, проте виїжджати за кордон він може.

"З урахуванням раніше прийнятих рішень тепер обидва обвинувачені (Юрченко та його помічник. - Прим. авт.) можуть безперешкодно перетинати кордон з обов'язком обмежити спілкування зі свідками та експертами, проте лише з питань, що стосуються кримінального провадження", - повідомили у САП.

Справу нардепа продовжує розглядати Вищий антикорупційний суд України. Юрченка звинуватили в отриманні неправомірної вигоди, а також підбурюванні до її надання за внесення поправок до законопроекту «Про управління відходами».

8 лютого ЗМІ повідомили, що Юрченко відлетів до Домінікану. У нардепа залишається статус обвинуваченого, проте напередодні Нового року суд повернув йому закордонний паспорт. 15 лютого парламентарій заявив журналістам у Верховній Раді, що дозволив собі відпочити, оскільки не був у відпустці півтора року.

Олександру Юрченку повідомили про підозру 17 вересня 2020 року після того, як його підписала генпрокурор Ірина Венедиктова. ВАКС заарештував нардепа із можливістю вийти під заставу у три мільйони гривень. За версією слідства, Юрченко попросив надати йому через посередника – неофіційного помічника Івана Фіщенка – 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до законопроекту «Про управління відходами» та 200 тисяч доларів для членів парламентського комітету.

Юрченко пройшов у Верховну Раду, вигравши вибори у 211-му мажоритарному округу Києва як кандидат "Слуги народу".