Західні партнери наполягають на виконанні Мінських угод, однак вони вирішують лише частину проблем України у сфері безпеки. Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю РБК-Україна.
– Ми весь час говоримо, що давайте йти за"Мінськом". Але він про деокупацію Донбасу. Він не вирішує всіх наших питань. Він взагалі говорить про те, що ось Донбас окупований і нам треба його реінтегрувати в Україну. І всі учасники начебто за. Питання, як це зробити.
Цей документ – Мінські угоди – не пов'язаний із військами Росії на кордоні. Він не пов'язаний із питаннями Криму. Ну, так складений документ бездарно! Він складений так, щоб ми спочатку були в слабкій, програшній позиції, - заявив глава держави.
Зеленський відповів ствердно на запитання, чи наполягали канцлер Німеччини Шольц та президент Франції Макрон на виконанні Мінських угод. Проте, на думку президента, до кінця зрозуміти "Мінськ" їм важко.
- Вони розумні керівники, але вони все одно не такі глибокі в цьому процесі. Навіть українці не так глибоко обізнані, адже народ не знає багато чого. Потрібно сидіти за столом і бачити ці обличчя, чути, як це відбувається. І тоді ти розумієш, хто хоче виконувати "Мінськ", а хто не хоче.
Україна точно готова знайти формат, у якому реально виконати все можливе для того, щоб уся ця історія хоч би кудись рухалася. Це позиція України і вона скрізь така, на всіх кроках, - сказав Володимир Зеленський.
На прямі переговори з Донецьком та Луганськом Київ не піде. Зеленський заявив, що вони нічого не вирішують, хіба що "можуть стрільнути, і в дитячий садок влучити, в школу".
- Ми ж знаємо, як відбувається засідання "мінських" підгруп – з ким вони радяться, кому вони передзвонюють. Всі ж таки це бачать. Вони можуть сказати "так", а потім "ні". Напевно, вони питають дозволу. Але вони власне і юридично не суб'єкт. Я президент України, чому я маю сідати з бойовиками за стіл переговорів? – заявив глава держави.
Водночас винятком є питання щодо заручників. Проте спочатку воно узгоджується в нормандському форматі, а потім українські спецслужби розмовляють із бойовиками.