22 червня
Завантажити ще

Депутати переглянули свої зарплати, передбачивши 100% надбавки "за інтенсивність"

Депутати переглянули свої зарплати, передбачивши 100% надбавки
Фото: Григорій Константінов

Два дні на порядку денному Верховної Ради було питання про депутатські зарплати. 15 лютого парламентарі ухвалили проект постанови, якою свої доходи “відв'язали” від надбавок Кабміну та “прив'язали” до прожиткового мінімуму. На засіданні 17 лютого народні обранці визначили, яким буде розмір депутатського окладу.

305 народних обранців проголосували за те, щоб їхня щомісячна зарплата складалася з: посадового окладу в розмірі 10 прожиткових мінімумів станом на 1 січня календарного року (на сьогодні це виходить близько 24 тисяч гривень), надбавки за інтенсивність праці у розмірі до 100 % посадового окладу, а також премій та матдопомоги на оздоровлення, що не перевищує середньомісячну заробітну плату. Доплати можна отримати і за посади, які депутати обійматимуть у парламенті: спікер – плюс 20% до посадового окладу, перший віцеспікер – 15%, віцеспікер – 10%, голова комітету – 5%, член комітету – 3%.

На перший погляд, здається, що зарплати народних обранців одразу ж виростуть після такого нововведення. Але автори проекту ухвали запевняють, що це не так.

- Прийняття проекту постанови та її застосування з 1 січня 2022 року не потребує збільшення бюджетних асигнацій, оскільки загальний розмір виплат, які пропонується встановити народним депутатам України, не зміниться, а механізм встановлення депутатського окладу та інших складових зарплати здійснюватиметься Верховною Радою та комітетом, до компетенції якого належить питання статусу народних депутатів, зокрема у 2022 році, у межах коштів, затверджених держбюджетом та кошторисом Верховної Ради, - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Для порівняння минулого року лідери парламентських фракцій отримали від ВРУ такі річні зарплати: Давид Арахамія ("Слуга народу") – 410 300 гривень, Юрій Бойко (ОПЗЖ) – 485 425 гривень, Артур Герасимов ("Європейська солідарність") – 540 867 гривень, Юлія Тимошенко ("Батьківщина") – 486 593 гривні, Олександра Устінова ("Голос") – 504 352 гривні.