Завантажити ще

Росія опублікувала відповідь США щодо гарантій безпеки: Жодного вторгнення до України немає і не планується

Росія опублікувала відповідь США щодо гарантій безпеки: Жодного вторгнення до України немає і не планується
Фото: facebook.com/MIDRussia

МЗС Росії опублікувало письмову відповідь США щодо гарантій безпеки. У міністерстві повідомили, що 17 лютого її передали послу США у Росії Джону Саллівану. У відповіді йдеться про те, що вторгнення до України не планується.

"Жодного "російського вторгнення" до України, про що з осені минулого року заявляють на офіційному рівні США та їхні союзники, немає і не планується, тому твердження про "відповідальність Росії за ескалацію" не можна розцінити інакше як спробу чинити тиск та знецінити пропозиції Росії за гарантіями безпеки", - сказано у документі.

Водночас у тексті йдеться, що у разі неготовності американської сторони домовлятися про гарантії безпеки Росія буде змушена реагувати, “в тому числі шляхом реалізації заходів військово-технічного характеру”.

Вимоги вивести війська “з певних районів російської території” назвали ультимативними, а загрози посилення санкцій - такими, що підривають переговори.

У разі прийняття України до НАТО, на думку Москви, виникне загроза того, що Київ намагатиметься силою повернути Крим, “втягнувши США та їхніх союзників”, і розпочнеться війна з Росією.

У Росії впевнені, що російські зобов'язання щодо Будапештського меморандуму згадувати наразі не можна, тому що в Україні йде "внутрішньоукраїнський конфлікт".

Для деескалації ситуації навколо України, за версією Москви, важливим є виконання Мінських угод, припинення поставок зброї Україні та виведення раніше поставленого озброєння, відкликання західних інструкторів, відмова країн НАТО від навчань із ЗСУ.

Росія у грудні 2021 року запропонувала США проект договору про гарантії безпеки. У ньому йдеться про відмову від подальшого розширення НАТО і про повернення військових потенціалів та інфраструктури до 1997 року. Росія отримала письмову відповідь США, яку було погоджено з Україною. Її оприлюднили ЗМІ.