7 червня
Завантажити ще

Україна вимагає термінового засідання ТКГ у зв'язку із загостренням обстановки на Донбасі

Україна вимагає термінового засідання ТКГ у зв'язку із загостренням обстановки на Донбасі
Фото: lg.npu.gov.ua

Українська делегація у Тристоронній контактній групі з Донбасу ініціює невідкладне позачергове засідання ТКГ на рівні голів делегацій та робочих підгруп у зв'язку з обстрілами в районі Станиці Луганської та селища Врубівка (Луганська область). Про це 17 лютого у своєму телеграм-каналі повідомила прес-служба ТКГ.

"Сьогодні з ранку ми спостерігаємо численні порушення режиму припинення вогню на лінії розмежування з боку незаконних збройних формувань, які підтримує РФ. В результаті понад 40 обстрілів із застосуванням ствольної артилерії, мінометів та танків пошкоджено будівлю дитячого садка в районі Станиці Луганської, снаряди потрапили у двір Врубівського ліцею. В обох будівлях під час обстрілів перебували діти, учні та персонал", - йдеться у повідомленні.

У зв'язку з цим українська делегація звернулася до представника ОБСЄ у ТКГ щодо невідкладного скликання позачергових консультацій робочої групи з питань безпеки, а також позачергового засідання ТКГ.

Щоб такі провокації не могли стати приводом для ескалації, пропонується залучення представників країн Нормандського формату до участі у всіх механізмах, які здійснюють моніторинг та верифікацію дотримання режиму припинення вогню.

"Ми готові до подальшої роботи у переговорному форматі для припинення порушень та відновлення режиму тиші, адже тільки за умови сталого припинення вогню  можливий подальший рух з гуманітарних, соціальних та політичних питань з метою мирного врегулювання конфлікту на українському Донбасі", - підсумували в українській делегації ТКГ.

Від початку доби бойовики на Донеччині близько 40 разів порушили режим припинення вогню. Під обстріл потрапили в тому числі дитячий садок у Станиці Луганська, ліцей у Попасній та приватний сектор у селищі Врубівка. Є руйнування та поранені як серед мирного населення, так і у ЗСУ.

Володимир Зеленський вже назвав обстріл Станиці Луганської великою провокацією та обговорив його із Шарлем Мішелем. Дмитро Кулеба, у свою чергу, закликав усіх партнерів України негайно засудити це серйозне порушення Мінських угод з боку Росії в умовах і так напруженої ситуації в галузі безпеки.