Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Постановка жінок на військовий облік. У Міноборони розповіли, коли набуде чинності новий список професій

Постановка жінок на військовий облік. У Міноборони розповіли, коли набуде чинності новий список професій
Фото: facebook.com\olena.zelenska.official

Міністерство оборони зменшило перелік спеціальностей та професій, за якими жінок беруть на військовий облік. Наразі очікується схвалення від Мін'юсту, після чого документ набуде чинності. Про це глава Міноборони Олексій Резніков 17 лютого розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

- Ми разом із Генеральним штабом вирішили, що стільки професій у списку військовозобов'язаних жінок наразі не потрібне. Ми його спростили, погодили з колегами, відправили до Мін'юсту і чекаємо від них затвердження, після цього він набуде чинності. Але Генеральний штаб має право залежно від загроз та викликів вносити виправлення, - розповів міністр.

Список професій для воїнського обліку буде скорочено з 35 до 14 спеціальностей.

До цього повідомлялося, що в Україні протягом 2022 року всі жінки віком від 18 до 60 років, чиї професії (їх перелік розширили, а тепер скорочують) припускають таку необхідність, мають, згідно з наказом Міноборони, стати на військовий облік. Починаючи з 2023 року тих, хто цього не зробив, та їхніх роботодавців штрафуватимуть

1 лютого Володимир Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності України. Він передбачає, серед іншого, збільшення грошового забезпечення всіх військових до розміру не нижче за три мінімальні зарплати, перехід України до основ професійної армії, збільшення терміну дії контрактів, збільшення протягом наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч професіоналів, створення 20 додаткових озброєних бригад ЗСУ. Крім того, у зв'язку з переходом на професійні рейки очікується, що з 2024 року в країні більше не буде призову до лав ЗСУ.