26 вересня
Завантажити ще

Блінкен не виключив "акту агресії" щодо України вже цього тижня

Блінкен не виключив
Фото: МАЙКЛ МАККОЙ/REUTERS

Президент РФ Володимир Путін заклав усе необхідне для здійснення акту агресії проти України. Такі висновки можна зробити з огляду на стотисячну російську армію біля кордону, а також військові навчання у сусідній Білорусі. Про це Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив під час брифінгу, повідомляється на сайті Держдепу.

- Починаючи з цього тижня, акт агресії (з боку Росії – ред.) цілком можливий, якщо ми подивимося на те, що відбувається з розгортанням російських сил у районах навколо України… Люди повинні розуміти інструменти, які росіяни використовували в минулому і використовують досі включаючи провокації, щоб виправдати вторгнення, яке вони запланували заздалегідь. Це те, на що вони здатні, і освітлення, можливо, є способом уникнути цього, - зазначив Блінкен.

Він наголосив, що скупчення російських військ на кордоні з Україною має єдине пояснення – це черговий акт агресії. Держсекретар додав, що ескалацію Росії слід розглядати у контексті історії, зокрема 2014 року, пов'язаної з окупацією Криму та частини Донбасу.

- Ми робимо все можливе, щоб переконати Росію в тому, що вона має стати на дипломатичний шлях, шлях діалогу, щоб врегулювати будь-які розбіжності мирним шляхом, але якщо вона продовжуватиме агресію, ми повністю готові до цього, у тісній координації з усіма нашими європейськими союзниками та партнерами, – підсумував Блінкен.

Водночас, відповідаючи на питання про можливий візит лідера США Джо Байдена до Києва, держсекретар зазначив, що президент «дуже зайнятий дипломатією».

Сам Байден напередодні зробив низку заяв щодо ситуації навколо України. Він запевнив. Що готовий продовжувати дипломатію і пригрозив Москві санкціями у разі наступу.