22 вересня
Завантажити ще

Блінкен зателефонував Лаврову на тлі перенесення консульства США з Києва до Львова

Блінкен зателефонував Лаврову на тлі перенесення консульства США з Києва до Львова
Фото: mid.ru

Ентоні Блінкен та Сергій Лавров провели телефонну розмову перед сьогоднішньою розмовою президентів США та Росії, а також на тлі нової хвилі евакуації іноземних посольств з України. У МЗС Росії зазначили, що розмова відбулася з ініціативи Вашингтона.

– Сьогодні я розмовляв із міністром закордонних справ Лавровим, щоб закликати до дипломатичного врегулювання військового нарощування Росією навколо України. Я повторив, що подальша російська агресія буде зустрінута рішучою, масовою та згуртованою трансатлантичною відповіддю, - написав держсекретар США у своєму Твіттері.

На сайті МЗС Росії йдеться, що Лавров заявив про пропагандистську кампанію, розгорнуту США та їхніми союзниками, “заохочуючи владу в Києві до саботажу Мінських угод та згубних спроб силового вирішення «проблеми Донбасу».

У суботу посольство США в Києві повідомило, що Держдеп наказав виїхати з України дипломатам, які не займають критично важливі посади, через постійні повідомлення про нарощування російських військових на кордоні з Україною, що вказують на можливість значних військових дій.

Громадян США закликали "поїхати негайно" з України комерційними або приватними транспортними засобами.

Консульські послуги у посольстві США у Києві призупинено. Посольство США підтримуватиме консульську присутність у Львові для вирішення надзвичайних ситуацій, але не зможе надавати паспортні, візові чи звичайні консульські послуги. Громадяни США можуть звернутися за цими послугами до посольств США у сусідніх країнах.

Спікер МЗС Росії Марія Захаров заявила, що РФ також вирішила оптимізувати штат російських закордонних установ в Україні. Проте, посольство та консульства продовжать виконання основних функцій. Причиною рішення Захарова назвала "можливі провокації київського режиму чи третіх країн".

Добровільний від'їзд американських штатних співробітників посольства США з України Держдеп дозволив ще 23 січня.