На тлі ситуації із напруженістю навколо України країни почали публікувати звернення до своїх громадян, у яких просять співвітчизників залишити територію нашої країни.
Великобританія
Лондон розпочав евакуацію своїх дипломатів ще на початку січня. Причиною британська влада назвала загрозу вторгнення Росії в Україну. Як пише " Sky News ", МЗС Британії проводить евакуацію своїх співробітників з посольства в Києві через "зростаючу загрозу".
Також у Міністерстві закликали громадян Великобританії виїхати з України найближчим часом, «поки вони можуть» і поки що «доступні комерційні кошти». Водночас посольство в Києві залишиться відкритим, але надати особисту консульську допомогу вже не може.
Норвегія
Тим часом Міністерство закордонних справ Норвегії закликало громадян королівства покинути Україну через «серйозну та непередбачувану» ситуацію з безпекою.
- МЗС не рекомендує громадянам Норвегії їздити в Україну з будь-якою метою, а також просить норвежців, які перебувають у цій країні, покинути її, - зазначено в заяві.
Крім того, у дипвідомстві порекомендували своїм громадянам не перебувати на території Росії в межах 250 кілометрів від українського кордону та не відвідувати Білорусь, за винятком Мінська. Тим, хто перебуває у зазначених зонах, запропонували стежити за ситуацією та звернутися до відповідного відомства для отримання допомоги з виїздом.
Естонія
З такою заявою виступили в МЗС Естонії. У відомстві зазначили, що ситуація, що посилилася військовою діяльністю Росії, на кордоні України викликає занепокоєння.
- У зв'язку зі збільшеною загрозою військових дій з боку Росії рекомендуємо без нагальної потреби не виїжджати в Україну. Громадян Естонії, які перебувають в Україні, просимо врахувати важливість свого перебування в Україні та, по можливості, повернутися до Естонії – заявили в естонському відомстві.
Також влада країни закликала своїх співгромадян зареєструватися на сайті МЗС Естонії під час перебування в Україні.
Ізраїль
МЗС Ізраїлю оголосило про евакуацію сімей дипломатів та посланців з України. У зв'язку з загрозою вторгнення РФ влада країни рекомендувала своїм громадянам, які проживають в Україні, не наближатися "до гарячих точок", а тим, хто планує відвідати нашу країну - відмовитися від поїздок.
- У зв'язку із загостренням ситуації в Україні, МЗС Ізраїлю рекомендує громадянам Ізраїлю, що перебувають в Україні, переглянути необхідність перебування в країні та уникати наближення до зон підвищеної небезпеки. МЗС рекомендує громадянам Ізраїлю утриматися від поїздок до України, - зазначено у заяві, опублікованій посольством Ізраїлю в Україні.
Чорногорія
Розглянути можливість від'їзду з України порекомендували своїм громадянам і МЗС Чорногорії.
- У зв'язку зі зростанням напруженості та непередбачуваною ситуацією з безпекою, Міністерство закордонних справ інформує громадян Чорногорії, які проживають в Україні, про розгляд можливості тимчасового виїзду з території цієї країни - зазначено в повідомленні.
Також у дипвідомстві просять чорногорців, які перебувають у нашій країні, постійно перебувати на зв'язку з посольством Чорногорії в Україні.
Південна Корея
Заклик негайно покинути українську територію оприлюднили і в уряді Південної Кореї, а ті, хто не послухається - відповідають.
- У зв'язку із ситуацією в Україні уряд ухвалив рішення терміново підняти рівень небезпеки на поїздки в Україну до 4-го рівня (поїздки заборонені). Вимога набирає чинності з 13 лютого. Це – превентивний захід у рамках підготовки до раптового погіршення ситуації в Україні, – заявили у МЗС країни.
Як зазначено у повідомленні, громадяни Південної Кореї мають залишити Україну доступними рейсами. Ті, хто не виконає рішення уряду, можуть бути притягнуті до відповідальності відповідно до чинних правил, таких як паспортний закон.
Латвія
У МЗС Латвії заявили про серйозну загрозу безпеці, яку представляє Росія на кордонах України, і ймовірну загрозу загострення ситуації. У зв'язку із цим у відомстві також просять своїх співвітчизників виїхати з України.
- Для виїзду з країни ми рекомендуємо вам використовувати будь-який з доступних безпечних видів транспорту - повітряні чи наземні маршрути або через країни-члени ЄС/НАТО, - наголосили у відомстві.
У разі, якщо латвійці не можуть повернутися на батьківщину з поважних причин, їхня влада Латвії просить зареєструватися в Консульстві або звернутися до Посольства Латвії в Києві.