Завантажити ще

У Кремлі на прикладі Макрона та шестиметрового столу пояснили, коли до співрозмовників Путіна "застосовується велика відстань"

У Кремлі на прикладі Макрона та шестиметрового столу пояснили, коли до співрозмовників Путіна
Фото: kremlin.ru\Сергій Гунєєв

Довгий стіл на зустрічі Володимира Путіна з Еммануелем Макроном - це не політика, а частина протоколу додаткових заходів із захисту здоров'я президента РФ. Про це 11 лютого повідомляє "Медуза", посилаючись на брифінг Дмитра Пєскова.

- У деяких ситуаціях Путін спілкується зі своїми гостями безпосередньо, зовсім поруч, сидячи перед каміном у представницькому кабінеті, вони обмінюються рукостисканнями тощо. А з кимось переговори відбуваються за столом, по довгому боку, а не короткому вони сидять – ця відстань там приблизно шість метрів, – розповів він.

Відповідаючи на запитання ТАРС, чи справді для контакту з Путіним іноземні лідери мають здати ПЛР-тест, спікер російського лідера підтвердив, що Макрон не став здавати тест російським лікарям.

- Деякі лідери дотримуються своїх правил, і вони не мають на увазі взаємодіяти з приймаючою стороною щодо обміну тестами. Ми з розумінням до цього ставимося, це нормальна світова практика. Але в цьому випадку тоді вступає протокол додаткових заходів із захисту здоров'я нашого президента та наших гостей одночасно. І тоді застосовується більша відстань, – зауважив Пєсков.

З іншого боку, за словами кремлівського прес-секретаря, якщо медики-інфекціоністи двох країн взаємодіють та взаємне тестування проводиться, тоді є можливість таких обмежень уникати та здійснювати безпосередній контакт.

– Ось така ситуація. У цьому немає жодної політики. Всі ставляться до цього з розумінням, і це жодним чином не заважає проведенню переговорів. Що головне, - підсумував Пєсков. При цьому він відмовився уточнити, у яких випадках і як здає ПЛР-тести перед зустрічами з іноземними співрозмовниками сам Путін.

Фото
Фото
08 Лютого 202211:54

Раніше Reuters (щоправда, за версією агентства, стіл був чотириметровим ) повідомило, що Еммануель Макрон відмовився здавати ПЛР-тест у Росії, тому під час візиту до Кремля французького президента тримали на відстані від Путіна, і рукостисканнями лідери теж не обмінялися. Джерела в оточенні Макрона відмову від тестування пояснили безпековими заходами: не хотіли, щоб ДНК глави держави отримали російські лікарі. При цьому у Франції Макрон перед вильотом до Росії тестувався та отримав негативний результат.