6 червня
Завантажити ще

Росія погодилася розблокувати Чорне та Азовське моря (оновлено)

Росія погодилася розблокувати Чорне та Азовське моря (оновлено)
Фото: facebook.com/Андрій Клименко

Російська Федерація скасовує блокаду Чорного та Азовського морів у зв'язку з військово-морськими навчаннями. Українська сторона підтвердила, що отримала відповідне повідомлення від РФ. Про це 11 лютого повідомили агентству " РБК-Україна " у пресслужбі ДПСУ.

На питання про те, чи очікується скасування Росією перекриття районів Чорного та Азовського морів, у ДПСУ відповіли: "Так. Ми отримали підтвердження".

Пізніше "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) повідомила, що РФ скасувала перекриття акваторії Азовського моря.

- Станом на 11 лютого 2022 року прибережним повідомленням №50/22, виданим державною установою "Держгідрографія" Морської адміністрації України на підставі листа Управління навігації та океанографії Міністерства оборони Російської Федерації від 10 лютого 2022 року, скасовано прибережне попередження №43/22. У зв'язку із наведенним рух суден рекомендованими шляхами до морських портів України в Азовському морі відкрито, - зазначено в офіційному повідомленні на сайті АМПУ.

При цьому ситуація щодо перекриття акваторії Чорного моря залишилася без змін.

Раніше Росія оголосила значні за площею райони Азовського та Чорного морів небезпечними та закрила їх для судноплавства на період з 13 до 19 лютого у зв'язку з проведенням навчань, що передбачають ракетну та артилерійську стрілянину.

МЗС України висловило протест Росії, заявивши, що безпрецедентна з охоплення площа проведення навчань практично унеможливлює судноплавство в обох морях.

РФ напередодні перекинула в Чорне море 6 великих десантних кораблів, які не належать до Чорноморського флоту, і заявила про старт чергових навчань. Попередні масштабні військові навчання у Чорному морі Росія провела з 26 до 31 січня. У них брало участь понад 20 кораблів. Україна тоді поскаржилася на російські маневри в ОБСЄ.