Завантажити ще

Reuters: Макрон відмовився здавати в Росії ПЛР-тест, тому його відсадили на чотири метри від Путіна

Reuters: Макрон відмовився здавати в Росії ПЛР-тест, тому його відсадили на чотири метри від Путіна
Фото: kremlin.ru

Французький президент Еммануель Макрон відмовився пройти російський тест на COVID-19, коли прибув на зустріч із президентом Володимиром Путіним, тому його тримали на пристойній дистанції від російського лідера. Звідси і чотириметровий стіл, який розділяв лідерів під час переговорів. Про це пише Reuters із посиланням на два джерела в оточенні Макрона.

За словами джерел агентства, Макрону запропонували вибір - пройти тестування за допомогою російських лікарів і отримати можливість спілкуватися з Путіним на близькій дистанції або відмовитися і дотримуватися суворіших правил дистанціювання.

Один із співрозмовників Reuters пояснив відмову Макрона від складання ПЛР-тесту в Росії міркуваннями безпеки.

- Ми дуже добре розуміли, що це означає відсутність рукостискань та цей довгий стіл. Але ми не могли допустити, щоб вони отримали ДНК президента, – зазначено у матеріалі.

Другий співрозмовник додав, що Макрон перед візитом до Путіна пройшов ПЛР-тестування у Франції, а після приїзду до Росії здав антиген-тест за допомогою свого особистого лікаря.

- Росіяни сказали нам, що Путіна треба тримати у суворому медичному пузирі, - сказав він.

У Кремлі поки що не відповіли на запит Reuters і не прокоментували ситуацію.

Наступного дня після розмови з Путіним Макрон прилетів 8 лютого до Києва та зустрічався з Володимиром Зеленським за звичайним круглим столом на відстані рукостискання.

Фото
Фото
08 Лютого 202211:54

10 лютого російський лідер зустрічався із президентом Казахстану Касим-Жомартом Токаєвим. Двоє лідерів обмінялися рукостисканням і сіли поруч, розділені лише невеликим кавовим столиком.

До того, як прийняти Макрона, на зустрічі з угорським лідером Віктором Орбаном Путін "чокався" келихами шампанського із співрозмовником на п'ятиметровій відстані та розмовляв з ним за тим самим довгим столом. А на зустрічі із Сі Цзіньпіном у Пекіні в день відкриття Олімпіади лідери Росії та Китаю стояли недалеко один від одного, але не потиснули один одному руки (щоправда, цього разу, як писали ЗМІ, вимога безконтактного формату виходила від китайських товаришів).