26 вересня
Завантажити ще

Козак оцінив переговори у Берліні: Подолати розбіжності не вдалося, позиція України непохитна

Козак оцінив переговори у Берліні: Подолати розбіжності не вдалося, позиція України непохитна
Фото: iz.ru

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак дав брифінг за підсумками зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки" у Берліні. Політик заявив, що сторонам не вдалося просунутися у переговорах, оскільки Україна наполягає на своїй позиції.

- На словах у нас і з Німеччиною, і з Францією було єдине розуміння, яким чином мають просуватися питання у політичній сфері, проте позиція України непохитна. Навіть цитувати мінські угоди про те, що питання майбутнього постконфліктного статусу цих територій мають вирішуватись у консультаціях та обговореннях із представниками окремих районів. Це ключова суперечність, яку Україна відмовилася узгодити, - заявив Козак.

За його словами, переговорний процес щодо врегулювання конфлікту на Донбасі зараз "перебуває у стані невизначеності", а вихід із нього залежить тільки від дій України. Також представник РФ заявив, що не побачив готовності Франції та Німеччини чинити тиск на Київ у питанні виконання мінських угод.

– Готовність натиснути на Київ не побачив. Побачив спроби знайти якусь зручну нішу для того, щоб Україна продовжувала ту лінію, яку проводила упродовж попередніх восьми років, – сказав він.

Водночас, Козак зазначає, що нібито Берлін і Париж з розумінням ставляться до вимог і позицій Росії, заявлених на переговорному процесі. За його словами, йдеться про початок діалогу Києва із представниками ОРДЛО.