Завантажити ще

Україна висловила протест через дії Росії, яка заблокувала через свої навчання Чорне та Азовське моря

Україна висловила протест через дії Росії, яка заблокувала через свої навчання Чорне та Азовське моря
Фото: facebook.com\mod.mil.rus

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з рішенням РФ заблокувати частини акваторії Чорного та Азовського морів й Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань. Про це йдеться 10 лютого у заяві на сайті міністерства.

"Безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях. Йдеться про суттєве та необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, насамперед торговельного, що може спричинити складні економічні та соціальні наслідки насамперед для портів України", - наголошується у заяві.

Зазначається, що подібні агресивні дії Росії як частина її гібридної війни проти України є неприпустимими. Вони демонструють неприкриту зневагу до норм та принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН і Конвенції ООН з морського права.

- Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь, - зазначили у міністерстві.

Раніше Росія оголосила закритими для судноплавства два райони Чорного моря та один в Азовському морі на період з 13 по 19 лютого для проведення військових навчань. В результаті торгове судноплавство у Чорному морі буде серйозно утруднене, а в Азовському – практично неможливо.

РФ напередодні перекинула в Чорне море 6 великих десантних кораблів, які не належать до Чорноморського флоту, і заявила про старт чергових навчань. Попередні масштабні військові навчання у Чорному морі Росія провела з 26 по 31 січня. У них брало участь понад 20 кораблів. Україна тоді поскаржилася на російські маневри до ОБСЄ.