26 вересня
Завантажити ще

На переговорах у Берліні Україна винесе питання про відкриття КПВВ на Донбасі та обмін полоненими

На переговорах у Берліні Україна винесе питання про відкриття КПВВ на Донбасі та обмін полоненими
Фото: J_UK / Shutterstock.com

Українська сторона визначилася з темами, які планує винести на розгляд учасників зустрічі у "нормандському форматі", що відбудуться у Берліні. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

– Однією з цілей української сторони на переговорах політичних радників лідерів держав-учасниць Нормандського формату буде розблокування роботи Тристоронньої контактної групи з метою подальшого просування у мирному врегулюванні та завершенні війни на Донбасі, – заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, українська сторона також ініціює обговорення покращення верифікації режиму повного припинення вогню на Донбасі та інших питань, спрямованих на врегулювання ситуації.

- Представники України обов'язково порушуватимуть питання про розблокування процесу взаємного звільнення утримуваних осіб та відкриття КПВВ на лінії розмежування, - зазначив Єрмак.

Як зазначив керівник Офісу президента, Україна на даний момент є центром прийняття рішень щодо безпеки на Європейському континенті та "має велику міжнародну підтримку". На його думку, про це свідчить зокрема безпрецедентна кількість візитів вищих посадових осіб іноземних держав в Україну.

Переговори радників "нормандської четвірки" відбудуться у Берліні 10 лютого. Перша з 2019 року зустріч у "нормандському форматі" відбулася у Парижі 26 січня на рівні радників лідер України, Росії, Франції та Німеччини. Тоді переговори тривали понад 8 годин, сторонам вдалося прийняти спільне комюніке щодо дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. Також представники країн "нормандської четвірки" домовилися зустрітися у Берліні за 2 тижні.