Завантажити ще

У Польщі з'явилися війська оборони кіберпростору

У Польщі з'явилися війська оборони кіберпростору
Фото: REUTERS

Про створення Військ оборони кіберпростору заявив міністр національної оборони Маріуш Блащак. За словами політика, вони проводитимуть повний спектр заходів у кіберпросторі – оборонні, розвідувальні та активні наступальні дії, повідомило Польське радіо.

Маріуш Блащак підкреслив, що Війська будуть тісно інтегровані з Національним центром безпеки кіберпростору, який є його науковою базою.

- Це також є базою, яка дає компетенцію зробити Військо Польське стійким у цій дуже важливій сфері, а отже, створити опір Республіки Польща нападам, – зазначив міністр.

За його словами, завдяки створенню нового компонента, Польща зможе гарантувати вищий рівень безпеки у новій операційній сфері, як кіберпростір, відповідно до положень саміту НАТО у Варшаві 2016 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський затвердив план реалізації Стратегії кібербезпеки України. Тепер Кабмін має щорічно передбачати витрати на фінансування завдань, визначених планом реалізації Стратегії, а також щопівроку спільно з СБУ, Службою розвідки та Націнститутом стратегічних досліджень надавати Національному координаційному центру кібербезпеки інформацію про виконання плану.