30 вересня
Завантажити ще

Путін запропонував Порошенко політичний притулок у Росії

Путін запропонував Порошенко політичний притулок у Росії
Фото: REUTERS

Президент Росії Володимир Путін готовий надати колишньому українському лідеру та народному депутату Петру Порошенку політичний притулок. Про це він заявив за підсумками п'ятигодинних переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном у Кремлі.

- Свого часу, коли пан Петро Порошенко був ще президентом України, я йому казав, що якщо у нього виникнуть якісь складнощі у майбутньому, Росія готова надати йому політичний притулок. Він тоді багато іронізував із цього питання. Хочу підтвердити свою пропозицію, незважаючи на наші розбіжності щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Я вважаю, що він зробив багато помилок у цьому напрямку. Але все ж таки його переслідування як державного злочинця надмірна заявка на успіх українського керівництва. Ми готові таким, як пан Порошенко надати притулок у Росії, – заявив Путін.

Про політичний притулок для Порошенка Путін публічно заявив уперше. Це пов'язано з нещодавно відкритою кримінальною справою щодо екс-президента України. Петра Порошенка підозрюють у держзраді та пособництві терористичної діяльності через постачання вугілля з "ДНР" восени 2014 року та взимку 2015-го. У цій справі Печерський райсуд Києва 19 січня обрав для Порошенка запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань з обмеженням виїзду за кордон.

Наступного дня після переговорів із Путіним президент Франції вирушить до Києва, де зустрінеться з Володимиром Зеленським.