Завантажити ще

Кузьміних відпустили додому до вівторка - нардеп не взяв паспорт, через що суддя не зміг підтвердити його особу

Кузьміних відпустили додому до вівторка - нардеп не взяв паспорт, через що суддя не зміг підтвердити його особу
Фото: facebook.com/Кузьміних Сергій

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу народному депутату Сергію Кузьміних. Суддя не зміг розпочати розгляд клопотання, оскільки нардеп замість паспорта надав посвідчення народного депутата. Через це юридично неможливо встановити особу Кузьміних. Про це 7 лютого повідомляє телеграм-канал Pavlovsky News.

- Я бачу підсудного вперше і не можу знати, це Кузьміних чи ні, - заявив суддя.

Суддя оголосив перерву до завтра. Початок засідання о 9.45. Прокурор САП вимагає для Кузьміних арешт на 2 місяці з можливістю виходу під заставу. Депутату інкримінують зловживання впливом, що не є тяжким злочином, тож максимальна застава за такою статтею 49 620 грн.

Кузьміних заявив, що з хабарем його підставили

По суті звинувачень депутат заявив, що нібито "хабар" - наслідок його боротьби з махінаціями, яка докучала недоброзичливцям Кузьміних.

- Я точно доводитиму свою невинність, - заявив після завершення короткого судового засідання парламентар.

Кузьміних вважає, що це була "підстава" і пов'язує цю справу з його боротьбою з "місцевими царьками" та з різними махінаціями на Житомирщині.

Після спілкування із пресою "затриманий" Сергій Кузьміних вільно покинув будівлю суду. На виході йому намагалися вручити повістку на завтрашнє судове засідання, але депутат її не взяв.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Кузьміних підозрюють у отриманні 558 тисяч гривень хабара за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області. Його не затримали через депутатський імунітет. Кузьміних сам попросив тимчасово виключити його з фракції "Слуга народу", поки триває розгляд справи про хабар.

3 лютого НАБУ оголосило депутата у розшук. 7 листопада НАБУ та САП заявили про затримання Кузьміних. Проте депутат та його захист стверджують, що Кузьміних сам з'явився в понеділок у НАБУ, оскільки про "розшук" несподівано для себе дізнався у вихідні з Інтернету. За словами парламентаря, він ні від кого не ховався.