29 травня
Завантажити ще

Байден заявив про ліквідацію лідера Ісламської держави внаслідок авіаудару в Сирії

Байден заявив про ліквідацію лідера Ісламської держави внаслідок авіаудару в Сирії
Фото: REUTERS\Джонатан Ернст

Президент США Джо Байден оголосив про ліквідацію американськими військовими одного з лідерів ІДІЛ, Абу Ібрагіма аль-Хашімі аль-Курайші. Контртерористична операція була проведена на північному заході Сирії. Про це 3 лютого повідомила прес-служба Білого дому.

- Учора ввечері за моєю вказівкою збройні сили США на північному заході Сирії успішно провели контртерористичну операцію, щоб захистити американський народ і наших союзників і зробити мир безпечнішим, - заявив він.

Байден наголосив, що всі американські військові благополучно повернулися з операції.

- Завдяки майстерності та хоробрості наших збройних сил ми вивели з поля бою Абу Ібрагіма аль-Хашімі аль-Курайші – лідера ІДІЛ, – заявив він.

За даними CNN, це був найбільший рейд США в країні після операції 2019 року, під час якої було вбито лідера ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді. Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив пізно увечері у середу, що місія проводилася Центральним командуванням США, яке контролює військові операції та дії на Близькому Сході.

За попередніми даними журналістів, жертв рейду виявилося щонайменше 12. Місцеві жителі також відзначили інтенсивну стрілянину на місці. Авіаудар було завдано близько півночі. Сам рейд тривав дві години. У ЗМІ зазначають, що північний схід Сирії, де було здійснено рейд, контролює угруповання Хайат Тахрір аль-Шам (колишній Фронт Нусра). Воно з 2016 року входить до складу Аль-Каїди.