Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

Зеленський прийме Ердогана у Маріїнському палаці 3 лютого

Зеленський прийме Ердогана у Маріїнському палаці 3 лютого
Фото: President.gov.ua

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибуде до України 3 лютого, у четвер, для зустрічі з Володимиром Зеленським. Про це 2 лютого, опублікувавши програму офіційних заходів, повідомила пресслужба Офісу президента України.

Офіційна церемонія зустрічі пройде у Маріїнському палаці та розпочнеться о 13.00, потім глави держав проведуть переговори, після чого о 15.25 відбудеться зустріч Зеленського та Ердогана з представниками ЗМІ.

Захід транслюватиметься онлайн у соцмережах, на офіційних сторінках Офісу президента.

3 лютого – символічна дата, цього дня 30 років тому було встановлено дипломатичні відносини між Україною та Туреччиною.

Очікується, що делегації Туреччини та України підпишуть угоди та меморандуми про взаєморозуміння, низка угод будуть орієнтовані на оборону. Зокрема, очікується підписання нових угод у сфері військово-промислового співробітництва, а саме контрактів на закупівлю нових БПЛА «Байрактар».

Раніше повідомлялося, що 1 лютого Володимир Зеленський провів переговори з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, а 2 лютого - з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.

В Україні продовжується тиждень "великої дипломатії". Глава МЗС України Дмитро Кулеба напередодні пояснив, що ще минулого року закликав усіх партнерів приїхати до Києва саме у січні-лютому – насамперед для того, щоб в Україні постійно перебували іноземні посадові особи. Це частина стратегії "мережевої дипломатії", яку зараз Україна протиставляє загрозі російській агресії.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган кілька разів заявляв про те, що Туреччина (і він особисто) готова бути посередником у налагодженні відносин між Україною та Росією задля деескалації. У тому числі Ердоган пропонував влаштувати в Туреччині зустріч Путіна та Зеленського тет-а-тет. Остання " миротворча " пропозиція Анкари полягала у пропозиції проводити очні зустрічі Тристоронньої контактної групи в рамках Мінських угод у Стамбулі.