Завантажити ще

Володимир Зеленський затвердив план реалізації Стратегії кібербезпеки України

Володимир Зеленський затвердив план реалізації Стратегії кібербезпеки України
Фото: President.gov.ua

Президент України підписав указ рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо плану реалізації Стратегії кібербезпеки України. Згідно з документом, контроль за виконанням зазначеного рішення покладено на секретаря РНБО Олексія Данилова. Указ набув чинності з дня публікації.

Згідно з рішенням, Кабмін має щорічно передбачати витрати на фінансування завдань, визначених планом реалізації Стратегії, а також кожні півроку спільно з СБУ, Службою розвідки та Нацинститутом стратегічних досліджень надавати Національному координаційному центру кібербезпеки інформацію щодо виконання плану.

У РБК-Україна уточнили, що Стратегія містить такі пункти:

  • рекомендації щодо розвитку національної системи захисту від кіберзагроз;
  • перелік викликів та загроз у сфері кібербезпеки;
  • стратегічні та пріоритетні цілі при забезпеченні кібербезпеки.

У документі також зазначено, що Росія є одним з основних джерел загроз національній та міжнародній кібербезпеці, яке реалізує деструктивні дії у кіберпросторі та інформаційно-психологічні операції у гібридній війні проти України.

Напередодні президент також указ про зміцнення обороноздатності армії 1 лютого на трибуні Верховної Ради України. Він передбачає збільшення зарплат усіх військових, перехід України до основ професійної армії, збільшення терміну дії контрактів, збільшення упродовж наступних трьох років чисельності ЗСУ на 100 тисяч професіоналів, створення 20 додаткових озброєних бригад ЗСУ. А також скасування призову на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.