7 серпня
Завантажити ще

Путін заявив, що у відповідях "щодо гарантій безпеки" США і НАТО не врахували ключові вимоги Росії

Путін заявив, що у відповідях
Фото: POOL/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін прокоментував письмові відповіді Сполучених Штатів та Північноатлантичного Альянсу на пропозиції Москви щодо "гарантій безпеки". Російський лідер заявив, що сторони не врахували ключових вимог. Про це повідомляє " Українська правда ".

- Ми не побачили адекватного обліку трьох наших ключових вимог щодо недопущення розширення НАТО, відмови від розташування ударних систем озброєння поблизу кордонів РФ, а також повернення військової інфраструктури блоку станом на 1997 рік, коли було підписано основний акт Росія-НАТО, - заявив Путін під час прес-конференції після зустрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

За його словами, вивчення отриманих відповідей від США та НАТО російська сторона продовжує вивчати, але вже бачать, що "принципові російські занепокоєння виявилися проігнорованими". Як зазначив президент РФ, США та НАТО посилаються у своїх відповідях на норму, що будь-яка країна може обирати спосіб забезпечення свого захисту. Але сам Путін вважає, що не можна "допускати зміцнення будь-якої безпеки за рахунок безпеки інших держав".

Основною з вимог Росії є невступ України до НАТО. Москва зажадала відповідних "гарантій безпеки". 26 січня США надали письмову відповідь на пропозицію російської сторони. Аналогічну відповідь надіслало НАТО. Обидві сторони зазначають, що кожна держава має право самостійно вирішувати питання про свій вступ до Альянсу.