20 травня
Завантажити ще

Борис Джонсон приїхав на зустріч із Зеленським у неформальній краватці кольору англійського газону

Борис Джонсон приїхав на зустріч із Зеленським у неформальній краватці кольору англійського газону
Фото: REUTERS\Пітер Ніколлс

У Києві в Маріїнському палаці розпочалася зустріч президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона. Про це повідомив 1 лютого Офіс президента України на своїй сторінці у фейсбуці.

Український лідер зустрічав гостя біля входу до резиденції. Джонсон приїхав на зустріч із президентом України на сірому позашляховику. З машини британський прем'єр вийшов із важкою червоною папкою в руках (у розпал спілкування Джонсона з Зеленським до нього підбігла помічниця і буквально вихопила папку з рук).

Ексцентричний британський політик залишився вірним собі і для візиту до Києва вибрав яскраво-зелену (як легендарний англійський газон - який стає таким після століть догляду та поливу) краватку досить солідної довжини - значно нижче за пояс. Володимир Зеленський за традицією обмежився елегантним чорним аксесуаром.

Очікується, що Джонсон та Зеленський обговорять загрозу агресії з боку Росії, після чого британський прем'єр оголосить про надання Україні допомоги на 118 млн доларів.

Після візиту в Україну глава британського уряду планує провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб закликати його до деескалації ситуації довкола України.

Очікувалося, що разом із Джонсоном в Україну прилетить міністр закордонних справ Сполученого Королівства Ліз Трасс, але вчора вона отримала позитивний COVID-тест та пішла на самоізоляцію. Трасс разом із главами українського та польського МЗС мала оголосити про створення альянсу між Києвом, Лондоном та Варшавою. За цих обставин, як повідомив Дмитро Кулеба, офіційне подання нового альянсу відбудеться пізніше.