13 червня
Завантажити ще

Коболєв прокоментував обшуки у своєму будинку: Не страшно, хоч і трохи бридко

Коболєв прокоментував обшуки у своєму будинку: Не страшно, хоч і трохи бридко
Фото: facebook.com\naftogas

Екс-глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв відреагував на обшуки, що пройшли у нього вдома. Топ-менеджер попросив не намагатися залякати його. Про це Коболєв написав 1 лютого на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Я жив, живу та планую продовжувати жити в Україні (хоча і користуюсь можливістю багато подорожувати). Я також започаткував свій приватний бізнес в Україні і не збираюся від нього відмовлятися. Тому лякати мене чи передавати привіти немає жодного сенсу. Мені не страшно, хоч і трохи бридко", - написав він.

Екс-глава держкомпанії наголосив, що надавав слідчим "повне сприяння" у проведенні слідчих дій, включаючи добровільне надання мобільних телефонів для перегляду. І не забув відзначити, що люди з автоматами перелізли через паркан його будинку, не чекаючи на приїзд адвокатів.

Коболєв також підтвердив, що обшуки у нього проводилися у справі про передачу АТ "Укртрансгаз" на підставі низки судових рішень 305 млн куб. м газу ТОВ "Профі Газ" – так званий "Газ Жеваго".

"Справа тягнеться вже відносно давно (як і велика кількість інших справ, які відкривалися та продовжують відкриватися або з метою банального залякування, або публічної дискредитації команди "Нафтогазу" 2014-2021 рр.). Про неї багато публічно доступної інформації у пресі, на сайті "Нафтогазу", тому не бачу сенсу тут і пояснювати у деталях", - зазначив він.

"Зазначу основне - у процесі врегулювання проблеми, що виникла понад 20 років тому, команди "Нафтогазу" та "Укртрасгазу" керувалися інтересами цих компаній і змогли запобігти незаконному списанню грошових коштів на суму близько 2 млрд грн (у тому числі повернути понад 200 млн грн вже списаних коштів), що значно перевищувало ринкову вартість спірного газу в період врегулювання", - додав Коболєв.

Що було раніше

ДБР 1 лютого повідомило про проведення слідчих дій у колишнього керівництва НАК "Нафтогаз України", АТ "Укртрансгаз" та керівників приватних підприємств у рамках розслідування справи за фактом незаконного відчуження у 2020 році природного газу на 2.2 млрд грн. Слідство перевіряє інформацію про правомірність повернення "Нафтогазом" боргу комерційним структурам, який виник понад 20 років тому.

"Керівництво НАК "Нафтогаз України" за зверненням АТ "Укртрансгаз" погодило документи щодо укладання мирової угоди з комерційними структурами без належних повноважень та підстав. Керуючись рішенням керівництва державної компанії, Господарський суд Києва затвердив мирову угоду, що дозволило наприкінці 2020 року вивести із власності держави 305 млн куб. м природного газу", - наполягають у Бюро на неправомірності угоди.

У ДБР стверджують, що, згідно з висновками експертів, сума підтверджених збитків від таких дій становить 2,182 млрд грн.