1 жовтня
Завантажити ще

Стефанчук покартав колег за англійську мову з трибуни Верховної Ради

Стефанчук покартав колег за англійську мову з трибуни Верховної Ради
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Такого ще не було! Вперше в історії українського парламентаризму речник Верховної Ради зробив зауваження колегам за те, що вони виступають із парламентської трибуни Верховної Ради англійською мовою. Раніше надходили аналогічні зауваження щодо використання народними депутатами російської та білоруської мов.

– Колеги, попрошу виступати українською мовою. Ми ж у парламенті України, – звернувся спікер Руслан Стефанчук до народних депутатів Софії Федини та Соломії Бобровської, які виступили з трибуни Верховної Ради англійською мовою.

За колег спробував заступитися народний депутат Володимир Ар'єв. Він закликав спікера Руслана Стефанчука утриматися від подібних мовних зауважень, оскільки його колеги перейшли на англійську, щоб подякувати тим країнам, які надали військову допомогу Україні.

- Іноді можна зробити виняток, як зараз, коли ми дякуємо нашим партнерам. Іноді з трибуни Верховної Ради може прозвучати англійська мова як мова вдячності тим, хто допомагає, – сказав Володимир Ар'єв.

Спікер парламенту не залишив без відповіді таке зауваження.

- Коли приїжджають дипломатичні місії до України, то вони намагаються вивчати українську мову, користуватися нею. Вони дають найкращий приклад того, що розуміють нас. Тому нам потрібно у парламенті забезпечити функціонування української мови. Давайте докладемо до цього максимум зусиль. Я хочу звернутися до всіх виступаючих: для того щоб підвищити наш статус і статус української мови, давайте просувати українську мову. А вони вже якось переведуть, – сказав Стефанчук.

Під час пленарного засідання 1 лютого група народних депутатів вийшла до трибуни Верховної Ради з прапорами країн, які останнім часом надали допомогу Україні у вигляді зброї, та публічно подякували президентам та урядам цих країн.