Завантажити ще

Ще одному заступнику Кличка висунули підозру. Цього разу – через забруднення ртуттю

Ще одному заступнику Кличка висунули підозру. Цього разу – через забруднення ртуттю
Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Деснянська окружна прокуратура міста Києва за результатами досудового розслідування повідомила про підозру одному із заступників голови КМДА, а також колишньому ліквідатору ВАТ "Радикал". Як повідомили в Київській міській прокуратурі, підозра вручена за фактом ухилення від проведення на території, яка зазнала забруднення небезпечними речовинами, відновлювальних заходів щодо ліквідації забруднення, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 237 КК України)".

За даними прокуратури, внаслідок дій заступника Кличка протягом 2014-2021 років на території заводу "Радикал" не було проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також заходів щодо демеркуризації цієї території.

Загальний обсяг ртуті і речовин, що містять ртуть, на зазначеній території досягає близько 200 тисяч тонн. В результаті завдано збитків у розмірі понад 40 мільярдів гривень, наголосили у прокуратурі.

У рамках цього провадження прокуратура одночасно повідомила про підозру колишньому ліквідатору ВАТ "Радикал", на якого покладався обов'язок відновити платоспроможність підприємства та провести заходи щодо демеркуризації його території та майна.

У КМДА підтвердили факт вручення підозри

У міськадміністрації наголосили, що йдеться про заступника Кличка Петра Пантелеєва. У відомстві наголосили, що завод "Радикал", ніколи не знаходився у муніципальній власності, шкідливі відходи, мовляв, накопичилися внаслідок недбалості власників.

У КМДА назвали подію "черговою спробою політичного тиску на міську владу". Мовляв, саме державні органи заблокували спроби міста розробити проект утилізації відходів заводу та профінансувати його.

Раніше, 25 січня, також вручили підозру першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику. Йдеться про виділення Апарату РНБО землі під будівництво, яке не було здійснено. У 2019 році столична влада позбавила апарат права на цю землю і облаштувала там сквер.