Завантажити ще

Загроза російського вторгнення: з ініціативи США відбудеться засідання Ради безпеки ООН

Загроза російського вторгнення: з ініціативи США відбудеться засідання Ради безпеки ООН
Фото: White House (Pete Souza) / Maison Blanche (Pete Souza) - The Official White House Photostream

Сполучені Штати Америки скликали засідання Ради безпеки ООН щодо загрози російського військового вторгнення до України. Воно відбудеться у понеділок, 31 січня. Про це повідомила постійний представник США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Американський постпред заявила, що ухвалено рішення скликати засідання Ради безпеки ООН після кількох тижнів тісних консультацій з Україною та партнерами. США хочуть обговорити загрозливу поведінку Росії щодо України, а також нарощування російських військ поблизу українських кордонів та на території Білорусі.

- Це не той момент, щоб чекати та спостерігати. Наразі потрібна повна увага Радбезу, і ми сподіваємося на пряме та цілеспрямоване обговорення у понеділок, - наголосила Томас-Грінфілд.

За її словами, це питання має "вирішальне значення для міжнародного миру та безпеки", тому члени Ради безпеки ООН повинні ретельно вивчити факти й розглянути, що поставлено на карту для України, Росії та Європи.

Україна нещодавно провела засідання свого внутрішнього Радбезу, за результатом якого Володимир Зеленський та інші учасники зустрічі розповіли в країні, що все гаразд, все під контролем та причин для паніки немає.