Завантажити ще

Спікер Зеленського підтвердив вечірню розмову президента із Байденом

Спікер Зеленського підтвердив вечірню розмову президента із Байденом
Фото: facebook.com/sergii.nykyforov

Прессекретар українського президента Сергій Никифоров підтвердив, що увечері в четвер Володимир Зеленський проведе телефонну розмову з американським лідером Джо Байденом. Про це він написав у фейсбуці.

- Шановні колеги! Сьогодні ввечері заплановано телефонну розмову Володимира Зеленського та Джо Байдена. Вона буде логічним продовженням тісної співпраці, погодженням дій та підтвердженням підтримки України її надійним партнером, – повідомив Никифоров.

Прессекретар Зеленського очікує, що лідери порушать питання мирного процесу, безпеки, зокрема енергетичної, оборонної взаємодії, макрофінансової підтримки, антиолігархічної реформи.

- Це буде друга розмова президентів у січні та третя за два місяці. Про результати ми повідомимо на сайті та у соціальних мережах, - підсумував він.

Про розмову Зеленського та Байдена о 20:00 повідомили в одному з телеграм-каналів. Після розмову ЗМІ підтвердили джерела в Офісі президента.

26 січня посольство США в Києві закликало американських громадян залишити Україну через зростаючу загрозу вторгнення РФ. Цього ж дня США передали Росії письмову відповідь на пропозиції щодо гарантій безпеки, які Москва оприлюднила у грудні. Вона була узгоджена з Україною та схвалена Джо Байденом. 27 січня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що з головного питання – про неприпустимість подальшого розширення НАТО на Схід – "позитивної реакції немає".