Завантажити ще

Козак заявив, що Україна має дати відповідь на пропозиції ОРДЛО до наступної зустрічі у "нормандському" форматі

Козак заявив, що Україна має дати відповідь на пропозиції ОРДЛО до наступної зустрічі у
Фото: youtube.com/watch?v=bTus44NU1pM&t=19302s

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що до зустрічі у Берліні українська сторона має дати відповідь на пропозиції так званих "Донецької та Луганської народних республік", які були внесені на розгляд Тристоронньої контактної групи. Про це він сказав у ході брифінгу за підсумками зустрічі у "нормандському форматі".

- Сьогодні йдеться навіть не просто про те, щоб був фізичний діалог віч-на-віч. А про те, що на письмові угоди, які республіки внесли, на них відповіли. Хоча б ті письмові пропозиції, чисельні, які Донбас вніс у контактну групу, щоби на них була реакція. Або позитивна, або негативна відповідь. Ми, на жаль, і з цього питання не домовилися, – заявив Козак.

За його словами, від Києва досі не було жодної реакції на пропозиції ОРДЛО з гуманітарних питань, політичних та питань безпеки, які були внесені понад рік тому.

– Не дочекавшись змістовних заяв з боку України, Донбас вніс пропозиції – і законопроект, і поправки до Конституції. І просять уже 16 місяців – відреагуйте, скажіть, згодні чи ні… Відповіді немає. Це суперечить будь-якій мислимій та немислимій логіці щодо врегулювання конфлікту. Якщо ж сторони прагнуть врегулювати конфлікт навіть на побутовому рівні - спочатку вони домовляються про те, чи хочуть жити разом, в одному будинку... Як тільки домовляються про умови існування, вони припиняють недружні події один проти одного. А тут - все навпаки, - підкреслив представник РФ.

Козак стверджує, що українська сторона попросила два тижні, щоб обміркувати цю ситуацію.