Завантажити ще

Радники "нормандської четвірки" погодили комюніке за "режимом тиші" на Донбасі

Радники
Фото: slovoidilo.ua

У ході переговорів у "нормандському форматі" радники лідерів країн погодили комюніке щодо дії режиму припинення вогню на Донбасі. Про це заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак під час прес-конференції за підсумками зустрічі у Парижі.

- Узгодили спільне комюніке. Важливо, що це перше комюніке, яке вдалося погодити з 2019 року, - наголосив Єрмак.

За його словами, навіть такі результати зустрічі є "хоч і маленьким, але кроком уперед".

- Я хотів би сказати, що сам факт відновлення нормандського формату вже є позитивним сигналом. Я вважаю, що це реанімація "нормандського" формату, сказав голова офісу президента.

Як зазначив Єрмак, за 8 років війни Україна звикла довіряти реальним справам та реальним результатам, а не лише розмовам.

- Сьогодні було проведено ревізію попередніх домовленостей та їх статус. Я думаю, що всі сторони зробили висновки, щоб за два тижні прийти зі своїми пропозиціями. Я думаю, що всі зацікавлені, що за два тижні у нас була продуктивна дискусія і були результати, - повідомив він.

Водночас, представник України зазначив, що для підтримки режиму припинення вогню на Донбасі необхідно зміцнити механізм верифікації за участю "нормандської четвірки".

– Україна пропонує обговорити зміцнення механізму верифікації за участю всіх країн Нормандського формату. Без цього механізму важко забезпечити 100% дотримання режиму припинення вогню, - підкреслив Єрмак.

Зустріч у "нормандському форматі" на рівні радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбулася 26 січня у Парижі. Від України у ній взяв участь голова Офісу президента Андрій Єрмак.