20 червня
Завантажити ще

МЗС - про касаційну скаргу музеїв Криму: Втретє доведемо приналежність "скіфського золота" Україні

МЗС - про касаційну скаргу музеїв Криму: Втретє доведемо приналежність
Фото: facebook.com/edzhaparova

Україна втретє доведе належність " скіфського золота " державі. Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

- "Лялькові музеї" т.о. Криму подали касаційну скаргу на рішення суду Амстердама щодо повернення колекції «скіфського золота» Україні. Ми продовжимо захищати позицію України та міжнародне право. У Верховному суді Нідерландів доведемо втретє приналежність артефактів нашій державі, - написала вона у своєму Твіттері.

26 січня голова підконтрольної Росії Держради Криму Володимир Константинов написав у ВКонтакті, що касаційну скаргу направили музеї Криму. Він заявив, що "амстердамським суддям добре б згадати про слова Бісмарка" про те, що "росіяни завжди прийдуть за своїм". 24 січня член робочої групи з міжнародно-правових питань за постійного представництва Криму при президенті РФ Олександр Молохов заявив, що від Росії скарги не буде.

Наприкінці жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама ухвалив, що колекція скіфського золота має бути передана Україні. Після повернення з Нідерландів до України та до деокупації Криму воно може зберігатися у Національному музеї історії України у Києві, заявила заступник міністра культури з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва.

Колекція скіфського золота була вивезена з Криму на виставку до музею Алларда Пірсона в Амстердамі у 2014 році. Після анексії Криму про свої права на золото заявили як підконтрольні Росії музеї півострова, і держава Україна.

Новини по темі: скіфське золото