21 липня
Завантажити ще

У сюжеті телеканалу CNN Харків назвали російським містом – але, здається, це фейк

У сюжеті телеканалу CNN Харків назвали російським містом – але, здається, це фейк
Фото: cnn.com \відеоекран

Американський телеканал CNN у прямому ефірі 25 січня зазначив український Харків як частину Росії. Це помітили користувачі соцмереж – глядачі телеканалу.

У сюжеті про Україну протягом 20 секунд у правому верхньому кутку висвітлювався напис "Харків, Росія". Йшлося про військові навчання Збройних сил РФ. Далі транслювалося інтерв'ю з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Тема можливої окупації Харкова Росією стала болісною (особливо для харків'ян) після того, як про це в інтерв'ю газеті The Washington Post сказав Володимир Зеленський.

Фото: cnn.com\скрин відео

Фото: cnn.com\скрин відео

Після цього речник глави держави Сергій Никифоров пояснив, що Зеленський мав на увазі "гіпотетичний сценарій", а міському голові Харкова Ігорю Терехову довелося заспокоювати городян. Висловилися на тему "окупації Харкова" та багато інших політиків, зокрема - харків'ян Арсен Аваков, який порадив Зеленському бути обережнішими і не кидатися словами.

Пізніше Володимир Зеленський прийшов у коментарі свого інстаграму і, відповідаючи одному з харківських фоловерів, виправився, заявивши, що "Харків ніколи не буде окупований".

Проте портал " Петро і Мазепа ", проаналізувавши контент CNN, стверджує, що відео, яке гуляє по соцмережах, - це фейк, а в оригінальному сюжеті (відео починається на позначці 04:50) ті ж кадри були підписані "Воронезька область".

CNN ситуацію наразі не коментував.