16 серпня
Завантажити ще

Плани Верховної Ради: Підвищення розміру аліментів та розвиток бджільництва

Плани Верховної Ради: Підвищення розміру аліментів та розвиток бджільництва
Фото: Григорій КОСТАНТИНОВ

У середу, 26 січня, депутати працюватимуть лише до 14.00. У другій половині дня депутати займуться роботою у комітетах.

Пленарне засідання розпочнеться з розгляду у першому читанні законопроектів (основний та альтернативний), що стосуються впровадження електронних квитків в автомобільному та міському електричному транспорті. Далі для розгляду у першому читанні до порядку денного Верховної Ради є законопроект, який спрощує реєстрацію сільгосптехніки.

Має намір депутати спростити процедуру розірвання шлюбу подружжя з дітьми. Парламентарі хочуть дозволити оформляти розлучення рагсам (зараз тільки через суд), але за умови, якщо подружжя, що розлучається, домовилися з ким залишаться жити діти та їх матеріальне забезпечення. І така домовленість має бути оформлена нотаріально.

У другому читанні слуги народу хочуть схвалити законопроект №3881, який підвищує мінімальний розмір аліментів. Документ встановлює єдиний мінімальний розмір аліментів. Він не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Також у другому читанні парламентарі хочуть розглянути законопроект, який дозволяє до 1 жовтня 2022 року закуповувати за договірною процедурою товари та послуги для будівництва Дністровської гідроакумулюючої електростанції та низки компресорних станцій.

Ще один законопроект, запланований для розгляду у другому читанні, - про захист та підтримку політв'язнів. Документ передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України, єдиного реєстру політв'язнів, а також запровадження грошової допомоги для них та їхніх сімей.

В черговий раз на порядку денному Верховної Ради стоїть комплексний законопроект щодо антидопінгової діяльності у спорті. Крім того, нардепи планують розглянути законопроект №5583 – про внесення змін до закону про статус ветеранів війни.

У першому читанні парламентарі розглянуть законопроект про розвиток бджільництва.