Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Запобіжний захід Порошенку можуть змінити вже 28 січня: суд призначив дату розгляду апеляції

Запобіжний захід Порошенку можуть змінити вже 28 січня: суд призначив дату розгляду апеляції
Фото: facebook.com/iryna.gerashchenko

Київський апеляційний суд розгляне апеляційні скарги прокурора та сторони захисту, подані на рішення слідчого судді Печерського районного суду в Києві від 19 січня 2022 року про обрання запобіжного заходу для п'ятого президента України Петра Порошенка.

"Судове засідання… призначено на 28 січня 2022 року (11 год. 00 хв.), зал судового засідання № 201", - повідомляє 25 січня прес-служба суду.

Відповідно до вимог КПК України, автоматизованою системою документообігу суду визначено склад суду: суддя-доповідач М. А. Ященко, судді В.М. Лашевич, І.А. Рибак.

Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило Порошенкові про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Раніше в рамках цього ж кримінального провадження про підозру було повідомлено Медведчука та колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина.

Печерський райсуд Києва 19 січня обрав для Порошенка запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань з обмеженням виїзду за кордон. Клопотання прокуратури, в якому вона просила про арешт Порошенка з альтернативою застави в 1 млрд грн, суд не задовольнив.

Порошенко заявив про обмеження його політичної діяльності у зв'язку з рішенням суду (у цьому, на думку п'ятого президента, був задум влади). Він та його захисники зазначили, що подадуть апеляцію. Офіс генпрокурора, у свою чергу, також повідомив про подачу апеляції і вимагає повернутися до первісного варіанту - арешт або мільярд.

Петра Порошенка підозрюють у державній зраді та сприянні терористам "ЛДНР" під час його роботи на посаді президента України у 2014-2015-х роках. Сам лідер "Євросолідарності" та його політсила вважають це політичним переслідуванням опозиції.

Відповідно до рішення від 19 січня, Петро Порошенко зобов'язаний здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд до України, а також з'являтися на першу вимогу судді, прокурора або органу досудового слідства. Особисте зобов'язання діє до 19 березня 2022 року.

24 січня ДБР повідомило, що Порошенко не здав паспорти та порушує умови особистого зобов'язання. Цю інформацію спростував адвокат підозрюваного. Потім з'ясувалося, що цього ж дня Порошенка викликали до ДБР на допит повісткою, опублікованою в телеграм-каналах. Адвокати президента заявили, що прийшли до ДБР із клієнтом незважаючи на нікчемність такого порядку денного, але їх там ніхто не чекав. У ДБР заперечили: Порошенко пробув у будівлі лише 7 хвилин і не дочекався слідчого.