2 жовтня
Завантажити ще

Двері Верховної Ради зачинили через спробу ФОПів прорватися до парламенту

Двері Верховної Ради зачинили через спробу ФОПів прорватися до парламенту
Фото: t.me/vestiukr

Центральні двері Верховної Ради зачинили на металевий засув через спробу протестувальників «SaveФОП» прорватися до парламенту. Про це повідомили телеграм-канали VESTI та "Нове видання". Поліція почала затримувати протестувальників біля Ради. За даними ЗМІ, серед затриманих є голова руху SaveФОП Сергій Доротич.

"Правоохоронці затримали щонайменше 20 учасників мітингу. Виходи з Ради, як і раніше, закриті. Охорона пропонує журналістам скористатися підземним переходом до комітетів ВР. Поліції вдалося захопити сцену ФОПів. Правоохоронці оточили її з усіх боків та намагаються провести демонтаж конструкції", - пише у свою чергу канал PavlovskyNews.

Депутати Верховної Ради змогли вийти із будівлі парламенту через підземний перехід.

ФОПи вимагають скасувати закон про обов'язкові касові апарати, який запрацював з 1 січня. Акція приватних підприємців розпочалася з ранку першого дня роботи парламенту після місячної перерви. З 2022-го використання касових апаратів стало обов'язковим для ФОПів, що проводять розрахункові операції. Сума штрафу порушення застосування РРО залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій. Перша становитиме 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.

 

 

Закон мав набути чинності ще з 2021 року. Проте через коронакризу та протести народні депутати відтермінували його ухвалу.

Класичний РРО (реєстратор розрахункових операцій) – касовий апарат, пристрій для видачі фіскальних чеків. ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій) - додаток, який автоматично надсилає дані до Податкової.