25 травня
Завантажити ще

Арахамія розповів про проблему зібрати депутатів на закрите засідання: Не хочуть отримувати допуск до держтаємниці, бо люблять відпочивати в Дубаї

Арахамія розповів про проблему зібрати депутатів на закрите засідання: Не хочуть отримувати допуск до держтаємниці, бо люблять відпочивати в Дубаї
Фото: facebook.com \servant-people

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія поскаржився, що організація закритих засідань Верховної Ради або закритих зустрічей з оборонних питань (на кшталт тієї, що відбулася вранці 25 січня за участю Олексія Резникова), ускладнюється небажанням депутатів отримати допуск до державної таємниці. Про це Арахамія розповів у коментарі "КП" в Україні" у кулуарах парламенту.

– Що з'ясовується. Збираємось на засідання. Просте питання міністра оборони: "У кого є допуск до держтаємниці?" У половини немає. А навіщо тоді ми взагалі у закритому режимі збираємось? - дивується Арахамія.

Він наголосив, що саме народним депутатам найпростіше з громадян України отримати допуск до держтаємниці: написати заяву - і практично моментально, якщо не знайдеться "протипоказань", доступ буде відкритий.

– Чому люди цього не роблять? Я розповім вам. Просто їм подобається відпочивати у Дубаях тощо. Я, наприклад, коли виїжджаю будь-куди, маю заздалегідь попередити перший відділ СБУ про перетин кордону, - пояснив Арахамія. - Багатьом депутатам, які у патріотичному ключі спілкуються на камеру, не дуже подобаються такі обмеження.

При цьому глава фракції "СН" припустив, що закриті зустрічі для інформування депутатів все одно можуть стати регулярними. Зокрема, можливий візит до Ради голови СБУ, служби зовнішньої розвідки та військової розвідки.

Вранці 25 січня Олексій Резников та Дмитро Кулеба, голова МЗС, взяли участь у закритій зустрічі з керівництвом Верховної Ради та головами фракцій, де обговорювалася загроза російського вторгнення. 28 січня, у п'ятницю, Резников виступить перед депутатами у рамках години запитань до уряду. Для цього формату допуск до держтаємниці не потрібен.