Завантажити ще

Адвокати Порошенка звинуватили ДБР у брехні та заявили, що його паспорти здані

Адвокати Порошенка звинуватили ДБР у брехні та заявили, що його паспорти здані
Фото: gpsu.gov.ua

Адвокат п'ятого президента України Петра Порошенка спростував інформацію Державного бюро розслідувань про те, що той не виконав рішення суду та залишив у себе закордонний паспорт. Про це захисник написав 24 січня на своїй сторінці у фейсбуці згодом після заяви ДБР.

Головань зазначив, що особисто здав паспорти свого підзахисного до ЦМУ Держміграційної служби у Києві та Київській області вранці 24 січня, та опублікував фото відповідного штампу.

- ДБР не може не брехати, - сказав він.

Раніше 24 січня в Держбюро розслідувань заявили, що Петро Порошенко досі не здав закордонний паспорт та інші документи, що дають право на виїзд з України, незважаючи на рішення суду і, таким чином, не дотримується умов запобіжного заходу, який йому визначив Печерський суд Києва.

Згідно з рішенням від 19 січня, Петру Порошенку обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Політик зобов'язаний здати на зберігання свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну.

Крім того, п'ятий президент зобов'язаний прибувати на кожну вимогу органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду, не відлучатися з Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи. Особисте зобов'язання діє до 19 березня 2022 року. Запобіжний захід діє до 19 березня 2022 року, Офіс генпрокурора вже оскаржив його, адвокати Порошенка теж збираються подати апеляцію.

23 січня Порошенко записав звернення (і повторив цю інформацію на засіданні погоджувальної ради Верховної Ради 24 січня), у якому поскаржився, що його не пускають на засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО. З його слів, особисте зобов'язання, покладене на нього судом, не забороняє закордонні відрядження за наявності дозволу слідчих. Експрезидент стверджує, що силовики не дають йому відповідного дозволу начебто за дорученням президента Володимира Зеленського.