4 листопада
Завантажити ще

Держдеп назвав головні наративи російської пропаганди: РФ – безневинна жертва та колапс Заходу неминучий

Держдеп назвав головні наративи російської пропаганди: РФ – безневинна жертва та колапс Заходу неминучий
Фото: POOL/REUTERS

П'ять головних дезінформаційних наративів російської пропаганди, що використовуються Москвою для своїх політичних цілей, оприлюднені на сайті Держдепу США 20 січня.

Згідно з документом, російські військові та розвідувальні структури використовують соціальні мережі, телебачення, радіо та конференції для формування помилкової думки, що Україна, а не Росія винна у посиленні напруженості у регіоні.

За даними Держдепу, до основних дезінформаційних наративів пропаганди РФ відносяться:

Росія – безневинна жертва

РФ зображується як "вічна жертва", а її агресія представляється вимушеними діями у відповідь США або їх союзникам і партнерам. При цьому для посилення ефекту часто використовується ярлик русофобії.

Історичний ревізіонізм

Коли історія не збігається з політичними цілями Кремля, чиновники РФ спотворюють історичні події, представляючи себе у вигіднішому світлі. Як приклад Держдеп США назвав пакт про ненапад 1939-го між СРСР і нацистською Німеччиною, який допоміг спровокувати Другу світову війну.

"(Пакт) політично незручний для путінського режиму. У 2020 році, намагаючись звести до мінімуму і раціоналізувати рішення Сталіна приєднатися до Гітлера, Путін опублікував перекручену версію початку Другої світової війни, зменшуючи роль СРСР і перекладаючи провину за війну на інші країни", – наголосили у документі.

Колапс західної цивілізації неминучий

РФ просуває твердження, що західна цивілізація руйнується і ухилилася від "традиційних цінностей", тому що вона працює над забезпеченням прав рівності ЛГБТКІ+ та просуває рівність прав жінок і мультикультурність.

Громадянські повстання - це "кольорові революції", спонсоровані США

Російська пропаганда звинувачує США або у підбурюванні до повстань, або у підготовці "кольорових революцій" у Грузії, Казахстані, Киргизстані, Молдові, Україні, а також на Близькому Сході та в Африці.

Реальність така, якою її хоче бачити Кремль

У Росії намагаються «створити помилкові реалії і внести плутанину в інформаційне середовище, коли правда не в її інтересах». Так, висуваються аргументи, покликані перекласти вину з РФ, навіть якщо деякі наративи суперечать один одному.

Згодом подання деяких суперечливих наративів може стати методом, призначеним для плутанини та запобігання належній реакції, стверджують у Держдепі США.