30 вересня
Завантажити ще

Прокуратура Грузії відмовилася визнавати Саакашвілі потерпілим

Прокуратура Грузії відмовилася визнавати Саакашвілі потерпілим
Фото: ІРАКЛІ ГЕДЕНІДЗЕ/REUTERS

Грузинські силовики відхилили вимогу адвокатів щодо визнання експрезидента країни Міхеіла Саакашвілі потерпілим через можливі порушення з боку працівників тюремних лікарень. Про це повідомляє " Інтерфакс ".

- У справі призначено комісійну судово-медичну експертизу того, наскільки було надано відповідне медичне обслуговування Саакашвілі в період його перебування в ув'язненні. Призначено психологічну експертизу, за затребуваними в рамках справи аудіо-відеозаписами призначено габітоскопічну, відеоскопічну та інформаційно-технологічну експертизу, а також трасологічну експертизу, результатів якої слідство досі не отримало, - заявили в прокуратурі Грузії.

Як зазначили у відомстві, на даному етапі прокуратура не може ухвалити у справі будь-яке зведене рішення, зокрема визнати Саакашвілі постраждалим. При цьому силовики висловили готовність надати адвокатам можливість ознайомитись із матеріалами кримінальної справи.

Йдеться про колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, якого затримали після прибуття у Тбілісі в жовтні 2021 року. Політика звинуватили у низці кримінальних справ, які ведуть проти нього грузинські силовики. Саакашвілі направили до в'язниці Тбілісі, а той на знак протесту оголосив голодування. В результаті його доправили до тюремної лікарні в Глдані, а пізніше транспортували до військового шпиталю в Горі. 30 грудня Саакашвілі повернули до в'язниці після завершення лікування.