Завантажити ще

Київрада звернулася до Зеленського через "переслідування" Порошенка, на засіданні виступила навіть дружина експрезидента

Київрада звернулася до Зеленського через
Фото: kmr.gov.ua

Київрада на позачерговому засіданні 20 січня більшістю голосів підтримала звернення до президента Володимира Зеленського щодо неприпустимості політичного переслідування Петра Порошенка. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко, який був присутній на засіданні. "За" проголосував 61 депутат органу самоврядування, проти – 6, не голосували троє.

Перед голосуванням із трибуни Київради виступила Марина Порошенко. Вона, як повідомляє телеграм-канал Pavlovsky News, назвала зрадниками тих депутатів Київради, які не проголосують за звернення до глав фракцій Ради, президента України та Офісу генпрокурора щодо неприпустимості політичних репресій проти Петра Порошенка. Дружина 5-го президента нагадала про безвіз, потужну армію, боротьбу за українську мову, рух до ЄС та НАТО.

- Загляньте собі в душу та дайте відповідь на запитання: Петро Порошенко, який зробив це все за 5 років, державний зрадник? Той, хто зараз проголосує проти цього звернення, він – зрадник. І він повинен дати собі одну відповідь, громадянином якої країни є і чиї інтереси він захищає. Може вони працюють на нашого ворога, може вони засланці Путіна та 5-ї колони? – заявила з трибуни дружина п'ятого президента.

Партія "Євросолідарність" має у Київраді більшість (31 голос проти 12 у "Слуги народу"). Повний склад – 120 депутатів. Марина Порошенко також є чинним столичним депутатом. Позачергове засідання 20 січня було ініційоване "ЄС", а у "СН" заявили, що це є порушенням регламенту, оскільки Віталій Кличко перебуває на лікарняному.

19 січня Печерський суд відпустив лідера партії “ЄС” Петра Порошенка, підозрюваного у держзраді, під особисте зобов'язання. Офіс генпрокурора просив заарештувати п'ятого президента з можливістю вийти під заставу в мільярд гривень. І адвокати Порошенка, і Ірина Венедиктова заявили, що запобіжний захід буде оскаржено.

Порошенко – підозрюваний у справі про постачання вугілля з окупованої частини Донбасу у 2014-2015 роках. У "Євросолідарності" це звинувачення та десятки інших розслідуваних справ щодо свого лідера сприймають як політичне переслідування опозиції.