Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України підготував брошуру з ілюстраціями під назвою «У разі надзвичайної ситуації чи війни». Про це йдеться на сайті відомства.
- У сучасному світі поряд із військовими загрозами частішають атаки на критичну інфраструктуру, транспорт, IT-систему, комунікації тощо. Внаслідок таких атак можуть виникнути проблеми з медичними послугами, системами зв'язку та електропостачанням. Ми вже навчилися боронитися. Ми маємо перемоги, і ми знаємо, що в критичний момент зможемо дати відсіч агресору. Втім, маємо завжди бути готовими до надзвичайних ситуацій, а тому дуже важливо знати, що саме може зробити кожен з нас в умовах кризи, - йдеться у брошурі.
Це коротке керівництво з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій. Брошура враховує міжнародний та український досвід, у тому числі набутий за сім років гібридної агресії та окупації РФ, заявили у центрі. Вона містить практичні поради для людей, які опинилися в зоні бойових дій: наприклад, як підготувати «тривожну валізку», що робити під час обстрілів.
Брошура розроблена Центром у співпраці з ДСНС, Міноборони, Апаратом Головнокомандувача ЗСУ та громадськими організаціями. У посібнику 27 сторінок, у тому числі такі розділи як “Оборонні можливості України”, “Поради з підготовки будинку”, “Що робити після отримання сигналу “УВАГА ВСІМ”, “Як підготувати “тривожну валізу””, “Що ще слід пам'ятати про зони обстрілів? і "Що має бути в аптечці".
Брошуру радять тримати в доступному місці, щоб у момент небезпеки швидко скористатися нею. У ній йдеться про те, що Збройні Сили України здатні захистити свій народ і завжди прийти на допомогу цивільному населенню. У надзвичайних ситуаціях ключовим елементом є підрозділи територіальної оборони.
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки порадили дізнатися, де знаходяться найближчі укриття. Зробити запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання; засобів надання першої медичної допомоги; подумати про альтернативні засоби освітлення у разі відключення енергопостачання; зібрати найнеобхідніші речі, щоб швидко забрати їх у разі термінової евакуації; подумати про альтернативний обігрів на випадок відключення централізованого опалення.
Брошура вийшла наступного ранку після того, як президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до жителів країни. Глава держави закликав співвітчизників не розсіювати паніку, не бігти за гречкою та сірниками, а ЗМІ бути засобами масової інформації, а не засобами істерії.