Завантажити ще

Байден заявив, що вторгнення в Україну стане "катастрофою" для Росії

Байден заявив, що вторгнення в Україну стане
Фото: КЕВІН ЛАМАРК/REUTERS

Президент Сполучених Штатів Джо Байден пригрозив жорсткими наслідками для Росії, якщо вона вчинить повномасштабний напад на Україну. Про це пишуть " РІА.Новини ".

- Це буде катастрофою для Росії, якщо вони далі завойовуватимуть Україну. Якщо вони зроблять це, і в середній і дальній перспективі їм доведеться заплатити за це велику ціну, - сказав американський лідер на прес-конференції, присвяченій першим роковинам свого президентства.

За його словами, одним із варіантів санкцій США проти Росії стане неможливість для російських банків проводити операції з доларом.

- Якщо вони вторгнуться, вони заплатять. Їхні банки не зможуть мати справу з доларом, - попередив Байден.

Як зазначив президент Сполучених Штатів, санкції, що анонсуються, мають вплинути на подальші рішення російського колеги Володимира Путіна з приводу вторгнення в Україну.

- Тому що він ніколи не бачив таких санкцій, як ті, які я пообіцяв запровадити, якщо він зробить цей крок, - наголосив він.

Про те, що Росія планує здійснити вторгнення в Україну, з'явилася інформація наприкінці листопада. Тоді в ГУР України оприлюднили схему, за якою російські війська можуть розпочати наступ на нашу територію та повідомили, що вторгнення може розпочатися вже наприкінці січня або на початку лютого. У США анонсували низку жорстких санкцій проти РФ, якщо країна наважиться вчинити наступ на Україну, а Великобританія направила Києву легкі протитанкові системи для самооборони.

19 січня президент Володимир Зеленський звернувся до українців із проханням не панікувати через можливе вторгнення РФ в Україну. За його словами, Київ має підтримку країн-партнерів та сильну армію, щоб захистити свої території. Глава держави запевнив співвітчизників, що ситуація знаходиться під контролем і влада намагається вирішити її дипломатичним шляхом.