Завантажити ще

Британія надіслала в Україну ефективну протитанкову зброю

Британія надіслала в Україну ефективну протитанкову зброю
Фото: saab.com

В Україну прибула чергова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії. Збройним силам України було поставлено " легкі протитанкові засоби ". Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Заступник міністра оборони України з європейської інтеграції Анатолій Петренко зазначив, що це зміцнить оборонні здібності України, а надані кошти будуть використані виключно для оборонних цілей.

- Безперечно, це зміцнить наші війська, це посилить наші оборонні здібності. І я хочу наголосити, що ця допомога буде використана виключно з оборонною метою, для захисту наших військ, для захисту критичної інфраструктури, і для захисту мирного населення, від будь-яких проявів, будь-яких дій, які зможуть призвести до ескалації, - заявив він.

Також заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції подякував народу та уряду Великобританії за надану підтримку та висловив надію на подальшу співпрацю.

У Міноборони не уточнюють які саме кошти отримала Україна. Проте військовий журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Фейсбуці стверджує, що йдеться про протитанкові комплекси NLAW виробництва концерну SAAB з калібром гранати в 150 мм.

- Це ідеальна зброя для бою в місті та поразки будь-яких типів російських танків, - зазначив він.

За словами Бутусова, NLAW - це «Джавелін» для коротких дистанцій, який вражає мету за технологією «вистрілив та забув». З моменту включення до моменту захоплення мети та запуску достатньо 5 секунд. Гранатомет для стрілянини саме із закритих приміщень, що має важливе значення для боїв у місті. Гранатомет одноразовий, це дозволяє оптимізувати вагу – 12.5 кг. Максимальна дальність прицільної стрілянини для старих модифікацій 600 метрів, для нових – 800 метрів. Тандемна бойова частина пробиває 500 мм броні.

Раніше українські військові випробували безпілотники “Байрактар” та протитанкові комплекси “ Джавелін ” в умовах ночі та поганої видимості.