Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Мінінфраструктури, Мінцифра та USAID беруться за розбудову та диджиталізацію сфери дипломування моряків

Мінінфраструктури, Мінцифра та USAID беруться за розбудову та диджиталізацію сфери дипломування моряків

Цього року Міністерство інфраструктури України у співпраці з Мінцифрою та USAID планує максимально оцифрувати державні послуги для моряків та мінімізувати корупційні ризики, пов'язані із цією галуззю. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

- Разом з Мінцифрою та проектом USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" ми розпочали непростий процес відновлення реєстру та створення нового інформаційного продукту, - сказав міністр.

Зокрема, минулого тижня Міністерство інфраструктури оголосило тендер на розробку першої черги модуля дипломування моряків та державних електронних послуг для моряків на порталі “Дія”.

За словами Олександра Кубракова, реформувати галузь, яка роками заточувалась під корупційний інтерес, завдання не з простих. Водночас міністерство вже має проривні досягнення.

- Було подовжено термін дії раніше виданих документів моряків до липня 2022 року. Введено експериментальний проект із тестування моряків на базі міжнародної системи Crew Evaluation System 6.0. Нагадаю, що це - рішення, яке запропонував ринок, і ми з радістю його підтримали, – зазначив Кубраков.

Крім того, було скасовано обов'язкову періодичну атестацію моряків у разі наявності безперервного стажу роботи на судах. Завдяки цьому 120 моряків уже готуються отримати свідчення. Ще близько 200 аналогічних заяв буде опрацьовано до кінця січня.

- Україна нарешті починає процес приєднання до міжнародних конвенцій та зменшує бюрократичний тиск на моряків. І, звичайно, ми дуже чекаємо від народних депутатів дотримання обіцянки про проведення окремого “морського дня” у стінах парламенту для прийняття додаткових довгоочікуваних рішень, - додав міністр.