Завантажити ще

Евакуація російських дипломатів з України: у МЗС обох країн заявили про штатну роботу посольств

Евакуація російських дипломатів з України: у МЗС обох країн заявили про штатну роботу посольств
Фото: facebook.com/RusEmbassyUkraine

Посольство Росії в Україні працює у штатному режимі. Про це заявили у вівторок у МЗС Росії, передає " Інтерфакс ". Так, у міністерстві закордонних справ відповіли на прохання прокоментувати публікацію американської газети New York Times про те, що РФ евакуює своїх дипломатів з України. МЗС України також не знає про евакуацію, сказав " Інтерфакс-Україна " спікер міністерства Олег Ніколенко.

- Міністерство закордонних справ не отримувало від російської сторони інформації щодо евакуації співробітників дипломатичних установ Російської Федерації з України. Посольства інших держав в Україні також не повідомляли про наміри евакуювати своїх співробітників, - сказав він.

МЗС України не планує евакуювати українських дипломатів із РФ. У штатному режимі працюють посольство в Москві, генеральні консульства в Санкт-Петербурзі та Ростові-на-Дону, консульства в Єкатеринбурзі та Новосибірську.

- Незважаючи на складні умови, наші дипломати та консули продовжують успішно виконувати покладені на них завдання, насамперед захищати інтереси українських громадян у Росії, - заявив Ніколенко.

New York Times з посиланням на високопоставленого українського чиновника з органів безпеки повідомило, що 5 січня до Москви поїхали 18 людей, переважно дружини і діти дипломатів. Ще 30 членів сімей нібито виїхали з Києва та Львова в наступні дні. Дипломатам у двох інших консульствах сказали підготуватися до виїзду.

Восени закордонні ЗМІ повідомили, що на кордоні з Україною знаходиться рекордна кількість російських військових. За даними влади США, в січні їхня кількість становить понад сто тисяч.

У Києві знаходиться Посольство Росії в Україні та Консульський відділ Посольства. У Харкові, Одесі та Львові розташовані Генеральні консульства РФ, у Чернігові – Почесне консульство Російської Федерації.