Завантажити ще

Зеленський зустрівся з американськими сенаторами та главою МЗС Німеччини. Обговорювали безпеку та російську агресію

Зеленський зустрівся з американськими сенаторами та главою МЗС Німеччини. Обговорювали безпеку та російську агресію
Фото: instagram.com/zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Міністерства закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок. Про це 17 січня повідомляє офіційний сайт глави держави.

Сторони наголосили на символічності того факту, що візит Анналени Бербок до України відбувається у день 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною. У бесіді предметно обговорювалася ситуація з безпекою навколо України, перебіг мирного процесу та було зазначено, що подальшу ескалацію агресії можуть запобігти обмежувальним заходам, серед іншого – превентивні санкції.

Наголосивши на єдності підходів до процесу мирного врегулювання, зокрема щодо кластерного підходу до виконання Мінських домовленостей, сторони висловили надію на вихід незабаром на організацію чергового саміту в Нормандському форматі.

– Без досягнення миру в Україні не може йтися про безпеку Європи, – сказав Володимир Зеленський.

Значну увагу під час зустрічі було приділено питанням зміцнення енергетичної безпеки України. Президент наголосив, що «Північний потік – 2» є геополітичним проектом та зброєю, спрямованим як проти нашої держави, так і проти всієї Європи. Було спільно констатовано, що використання проекту як зброї призведе до жорстких заходів реагування.

Зеленський та Бербок наголосили на необхідності спільного здійснення конкретних кроків з метою зміцнення енергетичної безпеки України - серед іншого, гарантування довгострокового транзиту газу через територію нашої держави.

Окрему увагу було приділено обговоренню європейської та євроатлантичної інтеграції України. Президент Зеленський висловив надію на відповідну підтримку із боку ФРН.

Після цього у Володимира Зеленського відбулася зустріч із делегацією американських сенаторів.

- У ході зустрічі з делегацією американських сенаторів обговорили можливі кроки щодо стримування російської агресії. Вдячний за важливу військову допомогу Україні, - підбив короткі підсумки цієї зустрічі Володимир Зеленський в Інстаграмі.