Завантажити ще

Офіційно: прокуратура вимагає заарештувати Порошенка з альтернативою застави в мільярд гривень

Офіційно: прокуратура вимагає заарештувати Порошенка з альтернативою застави в мільярд гривень
Фото: REUTERS\Валентин Огіренко

Сторона звинувачення просить Печерський районний суд обрати п'ятому президентові України, лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку запобіжний захід у "вугільній справі" у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в сумі 1 млрд грн. Про це стало відомо під час засідання.

- Прошу застосувати щодо підозрюваного Порошенка... запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, визначити заставу у розмірі 1 млрд грн, - сказав представник прокуратури в суді у понеділок, 17 січня.

Необхідність обрання такого запобіжного заходу звинувачення аргументує характером кримінального провадження, розміром завданих збитків, а також майновим становищем Порошенка. На думку звинувачення, такий запобіжний захід забезпечить виконання процесуальних зобов'язань підозрюваним.

Петро Порошенко прибув до України вранці 17 січня після місячної відсутності. Через 2 години розпочалося засідання щодо обрання запобіжного заходу для п'ятого президента України. До цього 20 грудня правоохоронці направили йому підозру у державній зраді у справі про постачання вугілля із окупованого Донбасу. 24 грудня Офіс генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту із заставою у мільярд гривень.

6 січня Печерський суд Києва наклав арешт на майно Петра Порошенка.