Завантажити ще

У ДБР заперечують, що намагалися нав'язати Порошенкові безплатного адвоката

У ДБР заперечують, що намагалися нав'язати Порошенкові безплатного адвоката
Фото: gpsu.gov.ua

Державне бюро розслідувань (ДБР) не залучало адвоката безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) для захисту п'ятого президента України Петра Порошенка в суді всупереч інформації, яка раніше з'явилася в ЗМІ та соцмережах. Про це 17 січня повідомляє прес-служба ДБР.

"Інформація про залучення працівниками ДБР такого адвоката неправдива і не відповідає дійсності. Наразі встановлюються всі обставини поширення цієї інформації, після чого буде надано правову оцінку таким діям", - зазначається в повідомленні.

У понеділок, 17 січня, у Печерському районному суді Києва розпочалося (і о 14:00 після перерви відновилося) засідання щодо обрання Порошенкові запобіжного заходу в рамках справи про незаконне постачання вугілля з окупованої території. Під час перерви Порошенко заявив, що у ході судового засідання йому було надано безкоштовного адвоката, послуг якого він не потребує. За словами Порошенка, безкоштовний адвокат виступив, назвав те, що відбувається, провокацією і відмовився брати участь у процесі.

Інформацію про те, що підозрюваному у держзраді Порошенку сторона звинувачення намагалася нав'язати безплатного адвоката, опублікували у соцмережах кілька присутніх на засіданні депутатів "ЄС", зокрема Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко.

В основі цих повідомлень – виступ під час засідання одного зі штатних адвокатів Петра Порошенка, Ігоря Голованя.

- Як нам повідомили, прокуратура здійснювала якісь провокації для призначення безоплатної правової допомоги. Порошенко має договори з адвокатами, адвокатів цілком достатньо, - заявив він.

Видання LB.ua опублікувало коментар того самого адвоката, який пропонувався як безоплатно наданий державою захисник, - Богдан Глядик. Він зазначив, що в ДБР його запрошували як "безкоштовного адвоката" ще в аеропорт "Жуляни", з чого він робить висновок, що слідчі планували затримання п'ятого президента ще там.

"ДБР звернулося до Центру безоплатної допомоги щодо надання мною безоплатної правової допомоги. Вранці о 10:40 я отримав це доручення. З Центром у мене укладено договір... Згідно із законодавством, не пізніше 2 годин [після звернення] захист має надати таку допомогу. Порошенка планували затримати саме в аеропорту. Тому що я отримав доручення надання безоплатної правової допомоги особі, яка вважається затриманою. Тобто він має бути вже затриманий. Але щось пішло не так", – заявив адвокат Богдан Глядик

Петро Порошенко прибув до України вранці 17 січня після місячної відсутності. Через 2 години розпочалося засідання щодо обрання запобіжного заходу для п'ятого президента України. До цього 20 грудня правоохоронці направили йому підозру у державній зраді у справі про постачання вугілля із окупованого Донбасу. 24 грудня Офіс генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту із заставою у мільярд гривень. 6 січня Печерський суд Києва наклав арешт на майно Петра Порошенка.