30 вересня
Завантажити ще

У ДБР пояснили, чому слідчий бюро зустрічав Порошенка у “Жулянах”

У ДБР пояснили, чому слідчий бюро зустрічав Порошенка у “Жулянах”
Фото: REUTERS/Гліб Гараніч

Співробітники ДБР в аеропорту Жуляни намагалися вручити Петру Порошенку повістку про виклик до Печерського райсуду. Появу слідчих бюро після прильоту п'ятого президента до Києва з Варшави пояснила речник ДБР Тетяна Сапьян на брифінгу.

- Співробітники ДБР у приміщенні аеропорту “Жуляни” намагалися вручити Петру Порошенку процесуальні документи, а саме повістку про виклик до Печерського райсуду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, та дати Порошенку добровільно з'явитися до суду. Проте Петро Олексійович відмовився від отримання процесуальних документів, ігнорував законні вимоги слідчого. "Особи, які були з ним, фізично перешкоджали, що зафіксовано на відеозаписах", - сказала вона на брифінгу, який пройшов у понеділок.

Сапьян зазначила, що процесуальні документи обіцяли отримати адвокати п'ятого президента, проте після "штучно створеного стовпотворіння", вони втекли.

Водночас на брифінгу речник ДБР повідомила, що бюро розслідувань вітає рішення Петра Порошенка не залишатися за кордоном та взяти участь у судовому засіданні.

У ДБР уклали, що в аеропорту слідчі виконали вимоги Кримінального процесуального кодексу України щодо вручення процесуальних документів, а саме клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та повістку про виклик до суду для його розгляду.

Об 11 ранку в Печерському райсуді Петру Порошенку мають обрати запобіжний захід у справі про постачання вугілля з окупованої частини Донбасу. Звинувачення запросило арешт із можливістю вийти під заставу у мільярд гривень. П'ятий президент повернувся до України вранці 17 січня, за кілька годин до початку засідання. У країні його не було місяць.

Новини по темі: Петро Порошенко ГБР